Valiuta:

Prekių katalogas

Skirtingų rūšių špagatas

2021-06-24

Džiaugiamės savo asortimentą papildę įvairios sudėties, skirtingų spalvų, storių špagatais. Špagatas – tai plona, tvirta virvutė. Ji gali būti pagaminta iš natūralių ir (arba) sintetinių medžiagų.

Kad būtų lengviau išsirinkti, kurį špagatą naudoti, pateikiame pagrindinius skirtingų špagatų pliusus ir minusus.

Sintetinis špagatas yra tvirtesnis nei natūralios sudėties, nes yra atsparus žalingam aplinkos poveikiui, UV spinduliams. Virvės nėra matinės, šiek tiek blizga. Galima naudoti įvairiems vidaus ir lauko darbams, dekoracijoms, dovanoms pakuoti ir pan.

Natūralūs špagatailininiai, džiuto, medvilniniai – yra biologiškai skaidomi, todėl nedaro neigiamo poveikio gamtai. Jie ypač mėgstami kuriant, dekoruojant ekologiškus, natūralius produktus ar pakuojant megztas, nertas ir kitokias rankų darbo dovanas.

Lininiai špagatai gali būti pakankamai šiurkštūs, su paties lino priemaišomis, „pasišiaušę“. Tokios virvės dažnai naudojamos lauko darbams ar jais dekoruojami, apklijuojami vazonai. Švelnus ir plonesnis lino špagatas naudojamas įvairiuose rankdarbiuose: jį galite prisiūti prie drabužių, aksesuarų, pririšti, priklijuoti ir pan. Jis naudojamas ir pakuojant dovanas: galima perrišti dėžutes, su juo pritvirtinti sveikinimo korteles ir pan.

Džiuto špagatai, panašiai kaip ir lininiai, gali būti naudojami ir lauko, vidaus dekoracijoms, ir smulkiems rankdarbiams ar dovanoms papuošti. Dar vienas džiuto pranašumas – labai gerai sugeria drėgmę ir greitai išdžiūsta. Dėl šios priežasties labai dažnai jis naudojamas vazonams dekoruoti. Galima karštais klijais apklijuoti visą vazoną arba tik tam tikras vazono vietas, taip sukuriant įvairius raštus, juostas. Priklijuotą džiutą galite dažyti įvairiais dažais.

Natūralus medvilninis špagatas yra švelnios tekstūros, minkštas. Jį galima naudoti macramé technikai. Kadangi ši virvutė plona, ji tinkama smulkiems dirbiniams pinti. Špagatas yra baltas, todėl jį galite dažyti įvairiais dažais ir susikurti sau reikalingos spalvos virvutę. Medvilninį špagatą, kaip ir lininį, galima naudoti siuvant, kuriant įvairius rankdarbius, pakuojant ir dekoruojant dovanas.