Valiuta:

Prekių katalogas

Sendinimas su specialiu sendinimo laku

Sendinimas su specialiu sendinimo laku

Norint, kad dekupažo technika dekoruotas daiktas atrodytų senoviškesnis, tereikia žinoti, kokio tiksliai rezultato siekiate: aptrupėjusių, suskilinėjusių dažų, suskeldėjusio kažkada lygaus buvusio paveiksliuko ar vietomis patamsėjusio paviršiaus. Nuo to priklauso, kokias priemones reikės rinktis ir kokia technika dekoruoti.

Jau rodėme, kaip pasendinti paviršių su žvake, o šįkart kviečiame išmėginti kitą sendinimo būdą – paviršių pasendinti su specialiu laku, vadinamuoju „aižikliu“. Dar jis žinomas kaip krakliukas, kraklis ar vienkomponentis sendinimo lakas. Šis sendinimo būdas suteikia suskilinėjusių dažų efektą. Be to, darbas su vienkomponenčiu sendinimo laku (dažų aižikliu) – itin įdomus.

Visa dekupažo eiga aprašoma paeiliui, o prie kiekvieno punkto skliausteliuose pažymėta, kuri nuotrauka parodo tą žingsnį. Nuotraukas rasite žemiau po tekstu.

Pamokoje naudojamos priemonės:

Eiga:

 • Jeigu reikia, su švitriniu popieriumi pašalinkite medžio nelygumus, nuvalykite dulkes – paviršius turi būti švarus.
 • Prieš dažydami, labai gerai suplakite dažus, ypač metalo spindesio. Metalinės detalės yra sunkesnės ir jos gali būti nusėdusios ant dugno, todėl labai svarbu šiuos dažus gerai suplakti ir išmaišyti.
 • Abi skirtukų puses nudažykite metalinio spindesio dažais. Kai išdžius pirmasis sluoksnis, dažykite dar kartą ir leiskite gerai nudžiūti (1 pav.).
 • Pasiruoškite paveiksliukus. Galite juos išsikirpti arba išsiplėšyti. Išplėšytas paveiksliukas gražiau susilieja su paviršiumi, neatrodo tarsi lipdukas. Pasiruoškite vandens ir teptuką. Aplink paveiksliuką šlapiu teptuku “pieškite” kontūrą (2 pav.).
 • Pirštais stipriau laikykite patį piešinį ir atsargiai plėškite per sušlapintą popierių. Dirbkite etapais, po kelis centimetrus (3 pav.).
 • Pasiruoškite visus paveiksliukus. Mes rožėmis dekoravome tik vieną skirtukų pusę, kitą palikome nudažytą metalinio spindesio dažais. Jeigu norite, žinoma, galite rožėmis puošti abi skirtukų puses.
 • Aplink rožes sukurkime suaižėjusių dažų efektą. Uždėkite paveiksliukus norimoje vietoje (nepriklijuokite jų) ir teptuku plonai tepkite aižiklio aplink paveiksliuką – ten, kur norite, kad dažai suaižėtų (4 pav.). Nuimkite paveiksliukus ir leiskite aižikliui išdžiūti (jis turi nebelipti).
 • Ant išdžiūvusio aižiklio tolygiai tepkite dramblio kaulo spalvos dažus. Geriausia tai daryti su kempinėle (5 pav.). Palikite šviesius dažus išdžiūti - jie pradės trūkinėti. Per įtrūkius matysis tamsioji spalva.
 • Kai dažai išdžius, klijuokite paveiksliuką. Uždėkite jį ant šviesiai nudažyto ir sauso ploto. Teptuku ant paveiksliuko viršaus tepkite dekupažo klijų (6 pav.). Pradėkite dirbti nuo paveiksliuko centro, tepkite klijus po truputį į visas puses. Taip priklijuokite visus paveiksliukus. Leiskite klijams išdžiūti.
 • Kai klijai išdžius, švitriniu popieriumi pašalinkite nepriklijuotus paveiksliuko kraštus (7 pav.).
 • Metalo spindesio dažais nudažykite vidinį širdelės kraštą, skirtuko briaunas (8–9 pav.).
 • Laku padenkite paveiksliuką. Tepkite plonu sluoksniu (10 pav.). Kai išdžius pirmasis sluoksnis, lakuokite dar kartą ir leiskite gerai nudžiūti. Jeigu norite, galite lakuoti ir daugiau sluoksnių. Svarbu, kad kiekvienas jų gerai išdžiūtų. Kitos skirtukų pusės, nudažytos rausvos spalvos dažais, lakuoti nebūtina.
 • Pasiruoškite derančios spalvos juostelę. Ant kraštelių užriškite mazgelius, perverkite per skirtuko skylutę ir užtvirtinkite (11 pav.).
 • Taip pat pateikiame ir kelias nuotraukas, kaip atrodo aižiklio rezultatas – sutrūkinėję dažai – iš arčiau (12–14 pav.).


Norime priminti, kad šis tekstas ir nuotraukos yra UAB „Senas Naujas“ nuosavybė ir bet koks visas ar dalinis teksto, nuotraukų naudojimas be UAB „Senas Naujas“ sutikimo yra draudžiamas. Jeigu šią informaciją norite naudoti, prašome susisiekti su mumis el. paštu info@senasnaujas.lt