Prekių katalogas

S. Botičeli paveikslas „Veneros gimimas“

2021-07-15

Visi žinome Afroditę, graikų meilės ir grožio deivę. Tai tarsi moters idealas.
Nuo IV a. pr. m. e. Afroditė yra labai dažnai vaizduojama mene, dažniausiai nuoga. Viena iš žymiausių šios dievybės statulų – Milo Venera.

Afroditės garbei yra pavadintos medžiagos ir priemonės, skatinančios lytinį aktyvumą – afrodiziakai.

Romėnų mitologijoje ši deivė vadinama Venera – grožio ir amžinos jaunystės įsikūnijimas. Dažniausiai vaizduojama aukšta, liekna, švelnių veido bruožų, auksu vilnijančiais plaukais.

Kur dar šiandien galime pamatyti Venerą?
Pati garsiausia yra Uficių galerijoje, Florencijoje. Tai italų renesanso dailininko S. Botičeli paveikslas „Veneros gimimas“. Paveikslas atima žadą. Jis nutapytas ant dviejų susiūtų drobių, gana didelis – 172,5x278,9 cm dydžio kūrinys. „Veneros gimimas“ yra vienas iš seniausių piešinių ant drobės. Dailininkas labai saugojo šį paveikslą.
Dailininkui pozavo viena iš jo gyvenimo meilių – kilmingoji Simonetta Vespucci, kuri buvo gražiausia moteris Florencijoje. Ji buvo ištekėjusi, bet S. Botičelio tai nesustabdė. Manoma, kad po mirties dailininkas palaidotas prie savo mūzos kojų.

Norite turėti „Veneros gimimą“ savo namuose? Žinoma, ne tokį didelį ? Galite įsigyti popierinių servetėlių ar ryžinio popieriaus dekupažui su šia garsiąja S. Botičeli Venera. Kaip ir Klimto paveikslo „Bučinys“ atveju, popierinės servetėlės su „Veneros gimimu“ tinkamos, kai dekoruojamas nelabai didelis dirbinys, nes vieno servetėlės kvadrato dydis – apie 16,5x16,5 cm. Todėl džiugu, kad jau galime pasiūlyti ir ryžinio popieriaus su šiuo paveikslu, nes lapo dydis – A4 (apie 21x29 cm).