Valiuta:

Prekių katalogas

Ryžinis popierius iškilioms gėlėms kurti

2023-03-28

Džiaugiamės, galėdami jums pristatyti ryžinį popierių iškilioms 3D gėlėms kurti. Mini kolekciją sudaro 5 lapai, kiekviename iš jų yra po 4 skirtingas gėlių kompozicijas. Taigi iš viso galima sukurti 20 skirtingų gėlių puokščių – tulpių, neužmirštuolių, pakalnučių, krokų ir kitų.
Iškilios gėlės yra gyvesnės, atrodo tikroviškiau ir meniškiau. Rezultatas nuostabus, o darbo eiga tikrai nesudėtinga.

Kaip kuriamos 3D gėlės?
Iškili gėlė kuriama keliais sluoksniais. Pirmasis sluoksnis – tai pats pagrindinis piešinys, pilna puokštė. Šis paveiksliukas priklijuojamas ant norimo paviršiaus (šviesaus) – kartono, drobės, medinės dėžutės viršaus ir pan. Kartu pateikiami ir atskiri žiedai, žiedlapiai. Juos reikia atitinkamai paruošti (apie tai rasite žemiau), suformuoti ir priklijuoti ant pagrindinio piešinio. Svarbiausia, kad sluoksniuoti būtų pradedama didžiausiu piešiniu ir baigiama mažiausiu. Pvz., pilna puokštė > trijų žiedų paveiksliukas > vieno žiedo paveiksliukas > atskirų žiedlapių motyvai.

Kokios yra pagrindinės priemonės?

Kokia yra eiga?
Kad būtų aiškiau suprasti, žemiau pateikiame ir pamokėlės video, ne tik aprašymą.

  • Taigi pirmiausiai išsiplėšykite pagrindinį piešinį iš ryžinio popieriaus. Kitų detalių neplėšykite, tik pagrindinį paveiksliuką.
  • Jį priklijuokite ant norimo paviršiaus – kartono, drobės, medinės dėžutės viršaus ir pan. Paviršius turi būti šviesus.
  • Imkite ryžinį popierių su smulkesnėmis detalėmis. Kad galėtume iš jų formuoti iškilias gėles, reikia padengti dekupažo klijais – klijai suteiks apsauginę, bet lanksčią plėvelę, formuodami nepažeisime popieriaus. Taigi ant ryžinio popieriaus su detalėmis iš blogosios pusės plonu sluoksniu patepkite dekupažo klijų. Kad klijai greičiau džiūtų, galite naudoti plaukų džiovintuvą. Pakelkite popierių nuo paviršiaus, kad nepriliptų. Kai išdžius, vėl tepkite klijų. Kartokite 5-6 kartus. Klijai greitai džiūsta, taigi procesas nėra ilgas.
  • Kai ir paskutinis sluoksnis išdžius, kruopščiai iškirpkite žiedus, žiedlapius.
  • Su įvairiais įrankiais formuokite detales: parieskite kraštelius, įspauskite ir pan.
  • Priklijuokite detales ant pagrindinio piešinio. Imkite didžiausią detalę ir ją klijuokite ant pagrindinio piešinio, ant jos – mažesnę detalę ir t.t. Kad tarp sluoksnių būtų tarpeliai, klijuokite arba su dvipusėmis iškiliomis klijų pagalvėlėmis, arba tiršta modeliavimo pasta – struktūrine pasta, geliu.

Video, kaip sukurti 3D gėles: