Valiuta:

Prekių katalogas

Paviršiaus sendinimas su žvake

Paviršiaus sendinimas su žvake

Norint, kad dekupažo technika dekoruotas daiktas atrodytų senoviškesnis, tereikia žinoti, kokio tiksliai rezultato siekiate: aptrupėjusių, nusilupusių dažų, suskeldėjusio kažkada lygaus buvusio paveiksliuko ar vietomis patamsėjusio paviršiaus. Nuo to priklauso, kokias priemones reikės rinktis ir kokia technika dekoruoti.

Jau rodėme, kaip sendinti paviršių su specialiu laku, o šįkart kviečiame išmėginti kitą sendinimo būdą  – paviršių pasendinti su žvake ir dviejų spalvų akriliniais dažais. Šis sendinimo būdas suteikia natūraliai apsilupusių, apsitrynusių dažų efektą. Šiuo būdu dekoruojama ne tik smulkūs dirbiniai, medinės dėžutės, bet ir baldai.

Visa dekupažo eiga aprašoma paeiliui, o prie kiekvieno punkto skliausteliuose pažymėta, kuri nuotrauka parodo tą žingsnį. Nuotraukas rasite žemiau po tekstu. 

 

Pamokoje naudojamos priemonės:

Eiga:

 • Jeigu reikia, su švitriniu popieriumi pašalinkite medžio nelygumus, nuvalykite dulkes – paviršius turi būti švarus.
 • Dažykite dėžutę. Visas sieneles padenkite tamsiais dažais. Nudažykite dėžutės išorę ir, jeigu norite, dėžutės vidų (1 pav.).
 • Siauru teptuku dažais padenkite dėžutės briaunas (2 pav.).
 • Kai išdžius pirmasis sluoksnis, dažykite dar kartą ir leiskite gerai nudžiūti.
 • Pasiruoškite paveiksliukus. Pirmiausiai išsikirpkite arba išsiplėšykite juos (3 pav.).
 • Klijuojamas tik viršutinis sluoksnis su piešiniu, todėl kitus du baltus sluoksnius atskirkite – jų nereikia (4 pav.).
 • Sukurkime apsilupusių dažų efektą. Natūraliai dažai nusilupa ant kampų, briaunų ir pan. Todėl ir čia efektą kurkime ant dėžutės briaunų, kampų. Šias vietas patepkite balta žvake. Matysite, kaip paviršius padengiamas skaidria plėvele (5–6 pav.).
 • Skuduriuku nuvalykite žvakės trupinėlius – paviršius turi būti lygus ir švarus (7 pav.).
 • Aplink paveiksliukus taip pat reikėtų dažus šiek tiek pagremžti. Uždėkite paveiksliukus norimoje vietoje (nepriklijuokite jų) ir žvake patepkite aplink - ten, kur norite, kad dažai būtų apsilupę. Nuvalykite žvakės trupinius (8 pav.).
 • Ant išdžiūvusių tamsių dažų tepkite šviesius. Palikite dažus išdžiūti (9 pav.).
 • Su šiurkščia kempinėlės dalimi (sausa) arba švitriniu popieriumi trinkite briaunas, kampus (10 pav.). Saugiau tai daryti su kempinėle, nes švitrinis popierius gali nušveisti ir tamsius dažus. Nereikia nušveisti visų šviesių dažų, tik vietomis. Kurkite natūraliai nusilupusių dažų efektą.
 • Klijuokite paveiksliukus. Uždėkite juos norimoje vietoje. Teptuku ant paveiksliuko viršaus tepkite dekupažo klijų (11 pav.). Pradėkite dirbti nuo paveiksliuko centro, tepkite klijus po truputį į visas puses. Nebraukykite per paveiksliuką sausu teptuku – jis visada turi būti pateptas klijais. Taip priklijuokite visus paveiksliukus. Leiskite klijams išdžiūti.
 • Laku padenkite visas dekoruotas išorines dėžutės sieneles. Tepkite plonu sluoksniu (12 pav.). Kai išdžius pirmasis sluoksnis, lakuokite dar kartą ir leiskite gerai nudžiūti. Jeigu norite, galite lakuoti ir daugiau sluoksnių. Svarbu, kad kiekvienas jų gerai išdžiūtų.

Norime priminti, kad šis tekstas ir nuotraukos yra UAB „Senas Naujas“ nuosavybė ir bet koks visas ar dalinis teksto, nuotraukų naudojimas be UAB „Senas Naujas“ sutikimo yra draudžiamas. Jeigu šią informaciją norite naudoti, prašome susisiekti su mumis el. paštu info@senasnaujas.lt