Valiuta:

Prekių katalogas

Paprasto dekupažo pamokėlė ir darbas su trafaretais

Paprasto dekupažo pamokėlė ir darbas su trafaretais

Ko gero, viena iš romantiškiausių vietų pasaulyje yra Provansas. Iš karto, išgirdus šį pavadinimą, prieš akis iškyla violetiniai levandų krūmai, begaliniai jų laukai. Nenuostabu, kad žmonės užplūsta šias vietoves liepos-rugpjūčio mėnesiais, kai pražysta smulkūs violetiniai žiedai. Akys raibsta nuo violetinės spalvos, o galva svaigsta nuo nuostabaus levandų kvapo! Dalelę Provanso galima parsivežti ir į namus: rišamos ir džiovinamos levandų puokštelės, siuvamos lininės pagalvėlės-krepšeliai su levandų užpilu, gaminami kosmetikos produktai...

Kviečiame ir mes susikurti dalelę Provanso savo namuose! Su servetėlių ir dekupažo pagalba pagražinkite medinę skrynelę ar dekoruokite nedidelius baldus. Džiaugiamės, kad popierinių servetėlių gamintojai pateikia daugybę skirtingų motyvų, scenų ir dizainų su levandomis, jų puokštėmis, krūmais ir pan. Nors nepajusite levandų skleidžiamo aromato, tačiau akys tikrai mėgausis violetine spalva ir Provanso atspindžiais.

Taip pat norime parodyti būdą, kaip paprastai ir nesudėtingai sukurti natūraliai apsilupusių dažų efektą. Tam reikia naudoti dviejų kontrastingų spalvų dažus. Bet pagrindinė priemonė, reikalinga šiam efektui sukurti, yra balta žvakė arba vaškas. Apie viską išsamiai papasakosime dekoravimo eigoje. Beje, šį sendinimo būdą galite naudoti ir atnaujindami baldus: spinteles, kėdes, suoliukus ir pan.

Pamokoje dirbsime ir su trafaretais ir juos naudosime tiek su akriliniais dažais, tiek su struktūrine pasta. Skirtingos priemonės, šiek tiek kitokia darbo eiga, rezultatas irgi nevienodas. Dirbsime su daugkartinio naudojimo trafaretais. Jie pagaminti iš plastiko, nuo jų lengvai nuplausite dažus, pastas po naudojimo. Beje, šiuos trafaretus galima naudoti ir dekoruojant pyragus, tortus (barstyti miltelinį cukrų, kakavą ir pan.), tik pirmiausiai reikia nuspręsti, kur juos naudosite – virtuvėje ar rankdarbiaujant, nes po naudojimo su dažais ar pastomis naudoti maistui jau negalima.

Taigi galime pradėti dekoruoti. Kaip visada, visa dekoravimo eiga aprašoma paeiliui, o prie kiekvieno punkto skliausteliuose pažymėta, kuri nuotrauka parodo tą žingsnį. Nuotraukas rasite žemiau po tekstu. Taip pat ši pamokėlė yra pateikta ir video formatu. Video galite rasti mūsų YouTube kanale arba žemiau po eigos aprašymu.

Reikalingos priemonės:

Eiga:

  • Jeigu reikia, šlifavimo popieriumi pašalinkite medžio nelygumus, nuvalykite dulkes – paviršius turi būti švarus.
  • Visas dėžutės sieneles nudažykite violetinės spalvos akriliniais dažais (1 pav.).
  • Sukurkime apsilupusių dažų efektą. Natūraliai dažai nusilupa ant kampų, briaunų ir pan. Todėl ir čia efektą kurkime ant dėžutės briaunų, kampų. Šias vietas patepkite balta žvake (2 pav.). Matysite, kaip paviršius padengiamas skaidria plėvele.
  • Skuduriuku nuvalykite žvakės trupinėlius – paviršius turi būti lygus ir švarus (3 pav.).
  • Ant išdžiūvusių violetinių dažų tepkite baltus dažus. Jeigu norite, kad paviršius būtų su faktūra, o ne visai lygus, dažus tapšnokite su kempinėle (4 pav.). Palikite dažus išdžiūti.
  • Su sausa šiurkščia kempinėlės dalimi (5 pav.) arba švitriniu popieriumi (6 pav.) trinkite briaunas, kampus, sieneles. Nereikia nušveisti visų šviesių dažų, tik vietomis. Kurkite natūraliai nusilupusių dažų efektą.
  • Iškirpkite paveiksliuką iš popierinės servetėlės (7 pav.).
  • Atskirkite baltus sluoksnius (dažniausiai jų būna du), klijuoti reikia tik viršutinį sluoksnį su piešiniu (8 pav.).
  • Padėkite paveiksliuką norimoje vietoje (paviršius turi būti sausas) ir tepkite dekupažo klijus ant paveiksliuko viršaus (9 pav.). Pradėkite tepti nuo paveiksliuko centro į kraštus. Tepkite tik su teptuku, suvilgytu klijais. Sausas teptukas gali pažeisti servetėlę. Priklijuokite visus norimus paveiksliukus (mes klijavome ant ilgų dėžutės sienelių ir viršaus) ir leiskite klijams išdžiūti.
  • Vietomis rudais akriliniais dažais „užrašykite“ žodžius ar trumpus sakinius. Tam naudokite trafaretą. Uždėkite jį norimoje vietoje, šiurkštų teptuką suvilgykite rudais akriliniais dažais. Dažus nuvalykite, teptukas turi būti beveik sausas. Jeigu dažų bus daug, raštas susilies. Teptuku spalvinkite trafareto raštą (10 pav.). Teptuką vis pamerkite į dažus, juos nuvalykite ir t.t. Nukelkite trafaretą ir leiskite dažams išdžiūti (11 pav.). Trafaretą po naudojimo nuplaukite šiltu vandeniu ir muilu.
  • Dėžutę dekoruokite iškiliais ornamentais. Jie suteiks puošnumo jūsų dirbiniui. Taigi uždėkite trafaretą norimoje vietoje ir mentele tepkite struktūrinės pastos trafaretams (12 pav.). Ši pasta sukurta specialiai darbui su trafaretais, todėl ją labai paprasta tepti. Pasta lengva, bet išlaiko formą.
  • Atsargiai nuimkite trafaretą (13 pav.). Leiskite pastai išdžiūti. Mes šiais iškiliais ornamentais dekoravome dėžutės viršų, įterpėme ornamento fragmentus ir prie piešinių ant ilgų dėžutės sienelių, o trumpąsias sieneles dekoravome ištisai. Trafaretą po naudojimo nuplaukite šiltu vandeniu ir muilu – jis tarnaus ilgai.
  • Paryškinkime šiuos iškilius ornamentus. Tam naudokite akrilinius violetinės spalvos dažus. Ant išdžiūvusių ornamentų vėl uždėkite trafaretą, atitaikykite ornamentą ir spalvinkite violetine spalva (14 pav.). Labai svarbu, kad teptukas būtų beveik sausas, netepkite daug dažų, nes jie nubėgs.
  • Kai dažai išdžius, dėžutę nulakuokite akriliniu laku. Blizgus lakas suteiks daugiau puošnumo, spalvoms suteiks ryškumo, matinis – padengs paviršių apsauginiu sluoksniu, bet spalvų neparyškins. Sieneles su piešiniais lakuokite kelis kartus, tik leiskite kiekvienam sluoksniui gerai išdžiūti (15 pav.). Dėžutės sieneles su iškiliais ornamentais taip pat nulakuokite, laką tepkite plonu sluoksniu.
  • Dėžutei suteikime dar šiek tiek puošnumo ir jaukumo – ant viršaus aplink angą priklijuokite levandų spalvos plonų nėrinių. Pamatuokite, koks ilgis yra aplink angą. Nėrinių juostelė turi būti bent dvigubai ilgesnė, kad būtų galima ją suraukti. Nėriniai yra sudaryti iš dviejų vienodų dalių. Šiuo atveju mums reikia tik vienos dalies, todėl juostelę perkirpkite pusiau (16 pav.).
  • Pasiruoškite adatą ir siūlą. Suverkite nėrinių juostelę. Siūlą verkite prie lygaus nėrinių krašto (17 pav.).
  • Pamatuokite, kokio ilgio turi būti siūlas (koks ilgis yra aplink angą) ir suriškite abu siūlo galus (18 pav.).
  • Pasiruoškite stiprių rankdarbių klijų, teptuką ir metalinių spaustukų (19 pav.).
  • Aplink angą prie kraštelio patepkite klijų, dėkite nėrinį. Pastumkite, pataisykite klosteles ir prispauskite spaustukais (20 pav.). Leiskite klijams išdžiūti.
  • Nuimkite spaustukus, juostelės kraštelius ir vidinę angos pusę nudažykite akriliniais violetiniais dažais (21 pav.). Dažydami paslėpkite siūlą, ant kurio vėrėte nėrinius.
  • Kai dažai išdžius, ant jų pirštu patepkite chameleono spalvos patina (22 pav.).
  • Patina išryškins faktūrą, nėrinių klosteles (23 pav.).
  • 24-28 nuotraukose galite pamatyti dekoruotą dėžutę iš arčiau.

Gražaus ir jaukaus laiko kuriant Provansą namuose!

Norime priminti, kad šis tekstas ir nuotraukos yra UAB „Senas Naujas“ nuosavybė ir bet koks visas ar dalinis teksto, nuotraukų naudojimas be UAB „Senas Naujas“ sutikimo yra draudžiamas. Jeigu šią informaciją norite naudoti, prašome susisiekti su mumis el. paštu info@senasnaujas.lt