Valiuta:

Prekių katalogas

Nuplėšiama folija: šaltasis dekoravimo būdas

Nuplėšiama folija: šaltasis dekoravimo būdas

Nuplėšiama folija – tai plona, metalinio spindesio plėvelė, kuri naudojama skrebinimo, dekupažo darbuose. Daugiau apie foliją galite rasti straipsnyje „Nuplėšiamos folijos galimybės“.

Ją ant norimo paviršiaus galima perkelti karštuoju ir šaltuoju būdu. Esame paruošę pamokėlę, kaip ją naudoti karštuoju būdu, o šioje pamokoje pateiksime kelias skirtingas idėjas, kaip foliją perkelti šaltuoju būdu – su skystais klijais arba su dvipuse lipnia juosta. Visa eiga aprašoma išsamiai, o prie kiekvieno punkto skliausteliuose pažymėta, kuri nuotrauka parodo tą žingsnį. Nuotraukas rasite žemiau po tekstu.

Šaltasis dekoravimo būdas su skystais klijais.
Specialūs folijos klijai išsiskiria tuo, kad išdžiūvę lieka lipnūs. Tuomet ir perkeliama folija ant lipnių klijų. Jeigu foliją naudosite dekupažo darbams, lakuokite ją akriliniu laku. Lakas spiritiniu pagrindu gali būti per stiprus ir ją pažeisti.

  • Dažniausiai folija paryškinamos dėžučių briaunos, kampai, popieriaus krašteliai ir pan. Tokiu atveju, norimose vietose teptuku patepkite specialių folijos klijų (1-2 pav.).
  • Kai klijai išskaidrės, dėkite foliją spalvota puse į viršų (3 pav.).
  • Foliją stipriai prispauskite, palyginkite ir tuomet tiesiog nuplėškite – folijos spalva ir blizgesys liks ant klijų (4-8 pav.). Šį etapą kartokite kelis kartus.
  • Neretai dirbinius paryškina, papuošia smulkios blizgančios detalės. Tokiu atveju, norimas paryškinti vietas plonu teptuku padenkite folijos klijais. Pieškite juosteles, ornamentus, dėliokite taškelius ar atkartokite dekupažo paveiksliuko motyvus (9-11 pav.).
  • Kai klijai išskaidrės, dėkite foliją, ją prispauskite ir nuplėškite (12-17 pav.).
  • Norite dar smulkesnio blizgaus „lietaus“ ant savo dirbinių? Tuomet folijos klijus ne tepkite, o naudodami teptuką ar dantų šepetėlį juos tapšnokite norimoje vietoje (18 pav.). Ir vėlgi, dėkite foliją, ją prispauskite ir nuplėškite (19-21 pav.).
  • Klijus taip pat galima tepti ir naudojant trafaretus (22-24 pav.).

Jeigu Jūs jau išbandėte šią foliją ir turite gaminių su ja, būtų labai smalsu juos pamatyti. Pasidalinkite savo dirbiniais Facebook ar Instagram, pažymėkite @senasnaujas ir mes pasidalinsime Jūsų darbų nuotraukomis savo socialinių tinklų paskyrose.

Šaltasis dekoravimo būdas su dvipuse lipnia juosta.
Kaip supratote, kad nuplėšiamą foliją galėtume perkelti ant norimo paviršiaus, reikalingi klijai. Bet tai nebūtinai turi būti skysti klijai. Foliją galima perkelti ir ant dvipusės lipnios juostos.

  • Taigi norimoje vietoje priklijuokite dvipusę lipnią juostą. Nuimkite jos apsauginę plėvelę (25 pav.).
  • Tuomet uždėkite foliją spalvota puse į viršų. Ją stipriai prispauskite, palyginkite ir tuomet tiesiog nuplėškite (26-27 pav.). Jeigu reikia, šį etapą kartokite kelis kartus.

Galima sukurti įvairių raštų naudojant skirtingo pločio dvipusę lipnią juostą.

Norime priminti, kad šis tekstas ir nuotraukos yra UAB „Senas Naujas“ nuosavybė ir bet koks visas ar dalinis teksto, nuotraukų naudojimas be UAB „Senas Naujas“ sutikimo yra draudžiamas. Jeigu šią informaciją norite naudoti, prašome susisiekti su mumis el. paštu info@senasnaujas.lt