Valiuta:

Prekių katalogas

Nuplėšiama folija: karštasis dekoravimo būdas

Nuplėšiama folija: karštasis dekoravimo būdas

Nuplėšiama folija – tai plona, metalinio spindesio plėvelė, kuri naudojama skrebinimo, dekupažo darbuose. Daugiau apie foliją galite rasti straipsnyje „Nuplėšiamos folijos galimybės“.

Šią foliją ant norimo paviršiaus galima perkelti karštuoju ir šaltuoju būdu. Esame paruošę pamokėlę, kaip ją naudoti šaltuoju būdu, o šioje pamokoje pateiksime pagrindinę mintį, kaip foliją perkelti karštuoju būdu.

Nuplėšiama folija karštuoju būdu dažniausiai perkeliama ant popieriaus. Ją galite perkelti ant lazeriniu spausdintuvu arba ant spaustuvėse specialiai atspausdintų užrašų, piešinių pan. Kuo kokybiškiau bus atspausdintas raštas ar piešinys, tuo gražiau persikels ir folija.

Galima rinktis jau iš paruoštų spaudinių. Šiuo metu turime ant ryžinio popieriaus ir ant skaidraus plastiko spausdintų motyvų. Su šiuo skaidriu plastiku ir pateikiame išsamią pamokėlę. Prie kiekvieno punkto skliausteliuose pažymėta, kuri nuotrauka parodo tą žingsnį. Nuotraukas rasite žemiau po tekstu.

  • Pirmiausiai pasiruoškite piešinį, raštą, ornamentą ant kurio norite perkelti foliją (1 pav.). Dėkite jį ant paprasto balto popieriaus lapo.
  • Patikrinkite, ant kurios pusės yra atspausdintas piešinys, ji yra šiek tiek šiurkštesnė. Labai svarbu! Foliją dėkite ant spaudinio, ant šiurkštesnio paviršiaus. Foliją dėkite spalvota puse į viršų (2 pav.).
  • Ant folijos vėl dėkite paprasto balto popieriaus lapą (3 pav.).
  • Jeigu turite laminavimo aparatą, šį paruoštą „sumuštinį“ dėkite į jį. Jeigu neturite, naudokite lygintuvą. Nustatykite maždaug 150°C temperatūrą (2 taškeliai) ir 30 sekundžių palyginkite (4 pav.).
  • Nuimkite baltą popierių, tada – nuplėškite ir foliją (5 pav.).

Jeigu Jūs jau išbandėte šią foliją ir turite gaminių su ja, būtų labai smalsu juos pamatyti. Pasidalinkite savo dirbiniais Facebook ar Instagram, pažymėkite @senasnaujas ir mes pasidalinsime Jūsų darbų nuotraukomis savo socialinių tinklų paskyrose.

Norime priminti, kad šis tekstas ir nuotraukos yra UAB „Senas Naujas“ nuosavybė ir bet koks visas ar dalinis teksto, nuotraukų naudojimas be UAB „Senas Naujas“ sutikimo yra draudžiamas. Jeigu šią informaciją norite naudoti, prašome susisiekti su mumis el. paštu info@senasnaujas.lt