Valiuta:

Prekių katalogas

Kaip marginti kiaušinius su popierine servetėle

Kaip marginti kiaušinius su popierine servetėle

Susikurkime ne tik jaukias, šiltas, bet ir spalvingas Velykas. Kviečiame kiaušinius marginti įvairiaspalvėmis popierinėmis servetėlėmis. Procesas nesudėtingas, o rezultatas – nuostabus!

Kokius kiaušinius naudoti?
Geriausia naudoti kiaušinius baltu lukštu, nes ant balto fono servetėlės gražiausiai atrodo. Bet jeigu neturite baltų kiaušinių, tikrai pavyks ir ant kiaušinių rudu lukštu.

Kokias servetėles naudoti?
Tinka standartinės popierinės stalo servetėlės. Galite rinktis iš daugybės skirtingų motyvų – mes jų turime beveik 3000! Svarbiausia, kad piešiniai būtų kuo mažesni. Per daugybę metų pastebėjome, kad populiariausios servetėlės kiaušiniams marginti yra su velykiniais motyvais, gėlėmis ir drugeliais.

Kokiais klijais klijuoti popierinę servetėlę?
Mes naudojome kiaušinio baltymą. Paveiksliukus taip pat galite priklijuoti ištirpinta želatina, bet dekoravimo metu ją reikia laikyti virš žvakės ar garų vonelėje, kad būtų šilta. Galima naudoti ir krakmolą, bet jis suteikia šiek tiek matinį sluoksnį. Todėl mums paprasčiausia servetėlę klijuoti kiaušinio baltymu.

Kokių įrankių reikia?
Reikalingas švarus teptukas. Jeigu jo neturite, galite naudoti ausų krapštuką arba klijus tepti tiesiog pirštu.

Pamokoje naudojamos priemonės:

Eiga:

  • Kiaušinius nuplaukite ir kietai išvirkite. Atvėsinkite (1 pav.).
  • Pasiruoškite paveiksliukus. Išplėšytas piešinio kraštas dailiau susilies su lukštu, o griežtai iškirptas paveiksliukas gali atrodyti kaip lipdukas. Taigi išsiplėšykite paveiksliukus (2 pav.).
  • Klijuojamas tik viršutinis sluoksnis su paveiksliuku, todėl atskirkite kitus du baltus sluoksnius (dažniausiai servetėlė būna trisluoksnė) (3 pav.).
  • Kiaušinio baltymą šiek tiek paplakite (4 pav.).
  • Dėkite paveiksliuką ant kiaušinio norimoje vietoje ir ant viršaus tepkite kiaušinio baltymo. Pradėkite dirbti nuo paveiksliuko centro, tepkite baltymo po truputį į visas puses (5 pav.). Taip priklijuokite visus paveiksliukus.
  • Padėkite kiaušinius ant grotelių ir leiskite baltymui išdžiūti (6 pav.).
  • Taip dekoruoti kiaušiniai ne tik papuoš velykinį stalą, bet jie dar ir tvirtesni. Todėl stipriausio margučio konkurse turėsite daugiau šansų laimėti!

Norime priminti, kad šis tekstas ir nuotraukos yra UAB „Senas Naujas“ nuosavybė ir bet koks visas ar dalinis teksto, nuotraukų naudojimas be UAB „Senas Naujas“ sutikimo yra draudžiamas. Jeigu šią informaciją norite naudoti, prašome susisiekti su mumis el. paštu info@senasnaujas.lt