Valiuta:

Prekių katalogas

Kaip daryti atvirkštinį dekupažą

Kaip daryti atvirkštinį dekupažą

Pamenate, kaip vaikystėje darydavome vadinamus „sikretus“? Žemėje iškasdavome duobutę, joje formuodavome kompoziciją iš gėlių, lapelių ir visai tai uždengdavome stiklo gabaliuku, užberdavome ant viršaus žemių, o paskui ieškodavome tų „sikretų“, atsargiai nubraukdavome žemes ir grožėdavomės sukurtomis kompozicijomis.

Panašiai būtų galima apibūdinti ir skaidrios lėkštės dekoravimą, tik viskas vyksta atvirkščiai – kompozicija kuriama tiesiai ant stiklo. Tai vadinamasis „atvirkštinis dekupažas“.

Kaip gi daromas tas atvirkštinis dekupažas?

Jau pats pavadinimas pasako, kad viską reikia daryti atvirkščiai, t.y. nuo kito galo. Jeigu įprastai pirmiausiai nudažome pagrindą ir tik paskui klijuojame paveiksliuką, tai čia būtent pirmiausiai jis ir yra priklijuojamas.

Pateikiame išsamią, žingsnis po žingsnio pamokėlę, kaip dekoruoti stiklinį skaidrų daiktą iš blogosios pusės. Tai gali būti lėkštė, padėkliukas, vaza ar dubenėlis, tik svarbu, kad dekoruojamas daiktas būtų kuo plokštesnis, nuožulniais kraštais. Be to, darbas su vienkomponenčiu sendinimo laku (dažų aižikliu) – itin įdomus.
Visa dekupažo eiga aprašoma paeiliui, o prie kiekvieno punkto skliausteliuose pažymėta, kuri nuotrauka parodo tą žingsnį. Nuotraukas rasite žemiau po tekstu. 

Pamokoje naudojamos priemonės:

Eiga:

  • Gerai nuplaukite lėkštę, apverskite ją ir kruopščiai alkoholiu nuvalykite jos blogąją pusę (nugarėlę) – ji turi būti švari ir nuriebalinta.
  • Pasiruoškite paveiksliukus. Galite juos išsikirpti arba išsiplėšyti. Išplėšytas paveiksliukas gražiau susilieja su paviršiumi, neatrodo tarsi lipdukas. Pasiruoškite vandens ir teptuką. Aplink paveiksliuką šlapiu teptuku “pieškite” kontūrą (1 pav.).
  • Pirštais stipriau laikykite patį piešinį ir atsargiai plėškite per sušlapintą popierių. Dirbkite etapais, po kelis centimetrus (2 pav.). Pasiruoškite visus paveiksliukus.
  • Dėkite paveiksliuką gerąja puse ant lėkštės. Prieš jus turi būti blogoji ryžinio popieriaus pusė. Teptuku ant paveiksliuko viršaus tepkite dekupažo klijų. Pradėkite dirbti nuo paveiksliuko centro, tepkite klijus po truputį į visas puses (3 pav.). Taip priklijuokite visus paveiksliukus. Leiskite klijams išdžiūti.
  • Lėkštės kraštelį nudažykite raudonais dažais ir leiskite dažams išdžiūti (4 pav.).
  • Aplink aguonas sukurkime suaižėjusių dažų efektą. Teptuku plonai tepkite aižiklio aplink paveiksliukus – ten, kur norite, kad dažai suaižėtų (5 pav.). Leiskite aižikliui išdžiūti (jis turi nebelipti). Jokiu būdu netepkite aižiklio ant paveiksliukų.
  • Ant viso paviršiaus tolygiai tepkite dramblio kaulo spalvos dažus (6 pav.). Labai svarbu, kad dažai visiškai padengtų ir paveiksliukus. Palikite dažus išdžiūti - jie pradės trūkinėti (7 pav.).
  • Per įtrūkius matysis skaidrus stiklas (8 pav.).
  • Kad įtrūkiai būtų ne skaidrūs, o spalvoti, padenkite visą paviršių raudonais dažais (9–10 pav.). Palikite išdžiūti.
  • Kadangi aižiklis dar veikia, jis gali paveikti ir raudonus dažus – stambesni tarpeliai nebus visiškai užpildyti raudonais dažais (11 pav.).
  • Visą plotą uždažykite juodais akriliniais dažais (12 pav.). Jeigu kai kur dar susidarys tarpeliai, juos teptuku užpildykite juodais dažais. Leiskite dažams gerai išdžiūti.
  • Apverskite lėkštę – atsivers jūsų sukurtas „sikretas“ (13 pav.).
  • Laku padenkite visą plotą. Tepkite plonu sluoksniu. Kai išdžius pirmasis sluoksnis, lakuokite dar kartą ir leiskite gerai nudžiūti (14 pav.).
  • Atminkite, kad taip dekoruotos lėkštės negalima laikyti vandenyje ir juo labiau plauti indaplovėje. Valykite ją drėgnu skuduriuku ir turėsite ilgai tarnaujantį indą.

Norime priminti, kad šis tekstas ir nuotraukos yra UAB „Senas Naujas“ nuosavybė ir bet koks visas ar dalinis teksto, nuotraukų naudojimas be UAB „Senas Naujas“ sutikimo yra draudžiamas. Jeigu šią informaciją norite naudoti, prašome susisiekti su mumis el. paštu info@senasnaujas.lt