Prekių katalogas

Išsami pamokėlė, kaip dekoruoti krikštadėžę

Išsami pamokėlė, kaip dekoruoti krikštadėžę

Tikras džiaugsmas, kai į šį pasaulį pasibeldžia naujas žmogus. Norisi išsaugoti įvairiausias, net ir pačias mažiausias smulkmenas prisiminimams, ateičiai. Apyrankę iš ligoninės, pirmą nukirptą plaukų sruogą, pirmą nuotrauką... Ir tai norisi saugoti ne giliai stalčiuje, o „lobių skrynelėje“. Šįkart dekoravome nedidelę dėžutę (apie 13x13 cm), tačiau ta pačia technika, tuo pačiu būdu galite dekoruoti ir didesnes dėžutes ar krikštadėžes.

Kas yra krikštadėžė?
Krikštadėžė – tai dėžutė, dažniausiai medinė, kurioje saugoma krikšto žvakė, krikšto drabužėliai, per šventę gauti palinkėjimai ir pan. Dažniausiai ją dovanoja krikšto mama. Krikštadėžėje taip pat galima laikyti ir saugoti įvairias smulkmenas, kurios primins svarbias akimirkas iš darželio, mokyklos, atostogų ir pan. Tiek gaminant krikštadėžę savo vaikui, tiek ją gaminant kažkam kitam dovanų ar pagal užsakymą, galite pritaikyti ir šios mūsų pateiktos dėžutės dekoravimo idėją.

Ir visai nesvarbu, ar dėžutė bus skirta mergaitei, ar berniukui. Pamokėlėje vyraujančią spalvą pasirinkome mėlyną, bet visiškai tokią pačią dėžutę galima padaryti rožinę: yra ir rausvos spalvos popierinė servetėlė, ir pom pom juostelė su rožiniais burbuliukais, tiulis, ir, žinoma, dažai. Galima daryti tokią pačią dėžutę ir neutralių spalvų. Pom pom juostelė yra švelnios smėlio spalvos, tiulio spalvų pasirinkimas platus, o paveiksliuką iš popierinės servetėlės irgi galima pasirinkti be ryškių rožinės ir melsvos spalvos akcentų.

Taigi galime pradėti dekoruoti.

Kaip visada, visa dekoravimo eiga aprašoma paeiliui, o prie kiekvieno punkto skliausteliuose pažymėta, kuri nuotrauka parodo tą žingsnį. Nuotraukas rasite žemiau po tekstu. Taip pat ši pamokėlė yra pateikta ir video formatu. Video galite rasti mūsų YouTube kanale arba žemiau po eigos aprašymu.

Reikalingos priemonės:

Eiga:

 • Jeigu reikia, šlifavimo popieriumi pašalinkite medžio nelygumus, nuvalykite dulkes – paviršius turi būti švarus.
 • Dėžutės šonines sieneles nudažykite mėlynos spalvos akriliniais dažais (1 pav.).
 • Mėlynai nudažykite ir dėžutės vidų (2 pav.).
 • Kai išdžius pirmasis sluoksnis, dažykite dar kartą. Jeigu norite, kad paviršius būtų su faktūra, o ne visai lygus, dažus tapšnokite su kempinėle (3 pav.).
 • Dėžutės paviršių, kur klijuosite popierinės servetėlės piešinį, dažykite baltai. Kai išdžius pirmasis sluoksnis, dažykite dar kartą (4 pav.).
 • Iškirpkite paveiksliuką iš popierinės servetėlės (5 pav.).
 • Atskirkite baltus sluoksnius (dažniausiai jų būna du), klijuoti reikia tik viršutinį sluoksnį su piešiniu (6 pav.).
 • Padėkite paveiksliuką norimoje vietoje (paviršius turi būti sausas) ir tepkite dekupažo klijus ant paveiksliuko viršaus (7 pav.). Pradėkite tepti nuo paveiksliuko centro į kraštus. Tepkite tik su teptuku, suvilgytu klijais. Sausas teptukas gali pažeisti servetėlę.
 • Kol paveiksliukas džiūsta, sieneles dekoruokite žvaigždutėmis. Tam puikiai tinka daugkartinio naudojimo trafaretas. Jis pagamintas iš plastiko, nuo jo lengvai nuplausite dažus, pastas po naudojimo. Beje, šiuos trafaretus galima naudoti ir dekoruojant pyragus, tortus (barstyti miltelinį cukrų, kakavą ir pan.), tik pirmiausiai reikia nuspręsti, kur juos naudosite – virtuvėje ar rankdarbiaujant, nes po naudojimo su dažais ar pastomis naudoti maistui jau negalima. Taigi uždėkite trafaretą norimoje vietoje ir mentele tepkite struktūrinės pastos (8 pav.).
 • Atsargiai nuimkite trafaretą (9 pav.). Leiskite pastai išdžiūti. Trafaretą po naudojimo nuplaukite šiltu vandeniu ir muilu – jis tarnaus ilgai.
 • Žvaigždutėmis papuoškite ir dėžutės viršų (10 pav.).
 • Dėžutės dangtelio briaunas, kampus paryškinkite mėlynais dažais. Suvilgykite kempinėlę į dažus, nuvalykite jų perteklių ir tuomet dažykite (11 pav.). Paryškini galite ir pačias žvaigždutes.
 • Mėlynas dėžutės sieneles ir jos vidų dekoruokite baltais dažais: kempinėle paryškinkite briaunas, kampus (12 pav.), o su dantų šepetėliu pataškykite baltų smulkių taškiukų (13 pav.). Dirbant tiek su kempinėle, tiek su dantų šepetėliu svarbu nuvalyti dažų perteklių prieš dažant.
 • Dėžutės vidų galima palikti tiesiog mėlyną, bet galima ir jį papuošti, dekoruoti. Galima viduje užrašyti eilėraščio posmelį, naujagimio vardą, datą ir pan. Krikštadėžės viduje galima parašyti palinkėjimą, įklijuoti gimimo dienos kalendoriaus lapelį ir t.t. Šįkart dėžutės viduje įklijavome kartoninę formelę su naujagimio drabužėlių motyvais, perlamutrinius karoliukus, tiulio skiautelę.
 • Taigi pirmiausiai nudažykite kartoninę formelę baltais akriliniais dažais (14 pav.).
 • Dekoruokite ją įvairiomis spalvomis, pieškite širdelės, gėlytes, taškiukus ir pan. (15 pav.)
 • Kartoninės formelės nugarėlę patepkite dekupažo klijais (16 pav.).
 • Uždėkite tiulio skiautelę (17 pav.).
 • Priklijuokite norimoje dėžutės vietoje. Prispauskite ir palaikykite, kol klijai sukibs su paviršiumi (18 pav.).
 • Puošnumo suteikia ir baltų perlamutrinių karoliukų juostelė. Ji tinka kuriant dekoracijas vestuvėms, krikštynoms, pakuojant dovanas ar siuvant. Taigi patepkite dekupažo klijų (galima naudoti ir karštus klijus) (19 pav.).
 • Ant klijų uždėkite karoliukų juostelę, prispauskite (20 pav.). Teptuku pašalinkite klijų perteklių ir palikite išdžiūti.
 • Dėžutę nulakuokite akriliniu laku. Blizgus lakas suteiks daugiau puošnumo, spalvoms suteiks ryškumo, matinis – padengs paviršių apsauginiu sluoksniu, bet spalvų neparyškins. Paviršių su piešiniu lakuokite kelis kartus, tik leiskite kiekvienam sluoksniui gerai išdžiūti (21 pav.).
 • Dėžutės sieneles taip pat nulakuokite, laką tepkite plonu sluoksniu (22 pav.).
 • Daug mielumo ir minkštumo suteikia vadinamoji pom pom juostelė. Jų yra įvairių spalvų su skirtingų dydžių burbulais. Burbuliukai gali kaboti arba gali būti pritvirtinti arčiau pačios juostelės kaip šiuo atveju. Meškiukas miega ant mėnulio, o pom pom burbuliukai – aliuzija į minkštus patalus ar debesėlius. Todėl juostelę klijavome tarsi aukštyn kojom – burbuliukais į viršų. Juostelė austa, pakankamai standi, todėl būtinai naudokite tvirtus klijus audiniui arba karštus klijus. Jeigu naudosite klijus audiniui, gausiai jų patepkite ir ant juostelės, ir ant pačios dėžutės (23 pav.). Leiskite klijų prisigerti į pačią juostelę. Jeigu juostelė sunkiai prilimpa, klijų tepkite dar kartą, nes galbūt didžioji jų dalis susigėrė. Juostelę prispauskite, leiskite klijams išdžiūti ir tik tada ją klijuokite ant kitos dėžutės sienelės (24 pav.).

Gražaus laiko dekoruojant krikštadėžę! Net neabejojame, kad taip dekoruota dėžutė suteiks mielų emocijų.

Norime priminti, kad šis tekstas ir nuotraukos yra UAB „Senas Naujas“ nuosavybė ir bet koks visas ar dalinis teksto, nuotraukų naudojimas be UAB „Senas Naujas“ sutikimo yra draudžiamas. Jeigu šią informaciją norite naudoti, prašome susisiekti su mumis el. paštu info@senasnaujas.lt