Valiuta:

Prekių katalogas

Dekupažo paveiksliukų rūšys

Dekupažo paveiksliukų rūšys

Dekupažo pati esmė yra paveiksliukai. Ši technika yra tikras išsigelbėjimas tiems, kas nemoka, o galbūt moka, bet nedrįsta piešti. Dekupažui naudojamos popierinės servetėlės, ryžinis popierius arba dekupažo popierius. Paveiksliukus taip pat galima atsispausdinti patiems, tačiau tai daugiau vargo, todėl dažniausiai spausdinamos tik asmeninės nuotraukos ant baltų popierinių servetėlių sluoksnių arba balto ryžinio popieriaus. Be to, paveiksliukų gamintojai žengia koja kojon su mada, tendencijomis, spalvomis ir motyvais, todėl piešinių pasirinkimas tikrai stulbinantis. Mūsų parduotuvėje šiuo metu yra daugiau nei 2000 skirtingų popierinių servetėlių motyvų, ryžinio popieriaus – beveik 2000, ir jų skaičius nuolat auga. Tad pasirinkti tikrai yra iš ko.

Popierinė servetėlė (1 pav.) – tai, ko gero, pati populiariausia dekupažo popieriaus rūšis. Kaina prieinama, o paveiksliukų pasirinkimas išties milžiniškas. Beje, ar žinojote, kad jau yra nemažai popierinių servetėlių kolekcionierių? Tai visai nestebina, nes gamintojai neretai išleidžia specialių ir unikalių serijų, kad tiesiog neįmanoma tokių paveiksliukų neturėti savo kolekcijoje. Pateikiame išsamią pamokėlę, kaip dirbti su popierine servetėle.

Ryžinis popierius (2 pav.) – tai labai stipriai su popierinėmis servetėlėmis konkuruojanti dekupažo popieriaus rūšis. Ryžinio popieriaus gamintojai kuo toliau, tuo labiau stebina, išleisdami labai meniškų, originalių šio popieriaus serijų. Neretai piešiniai ant ryžinio popieriaus lapo pateikti ne kiekvienas atskirai, o sujungti į nuostabų koliažą – belieka jį tik užklijuoti ant pagrindo. Tiesiog privalu išskirti, ko gero, pagrindinę šio popieriaus savybę – išskirtinę tekstūrą. Ryžinis popierius labai vertinamas dėl „siūleliais“ išraižyto pagrindo. Dėl „siūlelių“ piešiniai atrodo meniškesni, artimesni paveikslų drobės tekstūrai. Pateikiame išsamią pamokėlę, kaip dirbti su ryžiniu popieriumi

Dekupažo popierius (3 pav.) – šis popierius tikrai pralaimi kovą su popierinėmis servetėlėmis ir ryžiniu popieriumi dėl paveiksliukų įvairovės. Jo didžiausias privalumas – gali būti dideli piešiniai, gali būti net iki 70 cm dydžio. Todėl šis popierius dažnai naudojamas baldų dekoravimui. Be to, jį galima klijuoti ir ant tamsesnių paviršių, nes popierius storesnis, nepersišviečia pagrindo spalva.

Šiuo metu gaminamas dvipusis dekupažo popierius, kurio abi pusės su tuo pačiu paveiksliuku. Todėl puikiai tinka klijuoti ant skaidrių paviršių (stiklo, plastiko, lango).

Taip pat yra PRINT-ROOM popierius. Dažniausia jis yra juodai baltas, todėl priklijavus jį galima patiems nusispalvinti akriliniais dažais. Jeigu norite išgauti pergamento spalvą, tokį paveiksliuką palaikykite įmerkę į kavą arba arbatą.

Spausdinti paveiksliukai – tai piešiniai, kuriuos jūs patys galite atsispausdinti lazeriniu spausdintuvu. Dažniausiai spausdinamos asmeninės nuotraukos. Naudojamas baltos spalvos ryžinis popierius (4 pav.), o atspausdintas piešinys apipurškiamas specialia priemone, skirta tapytiems paveikslams apsaugoti. Ryžinis popierius per plonas, kad būtų spausdinama iškart ant jo, todėl krašteliuose jis pritvirtinamas prie standartinio popieriaus lapo. Žinome, kad piešinius spausdina ir ant baltų popierinės servetėlės sluoksnių, tačiau apie tai neturime daugiau žinių, nesame bandę. Kai toks platus nuostabių, ryškių, spalvotų paveiksliukų pasirinkimas, nėra poreikio gaišti laiko bandymams.


Lentelėje pateikiame kiekvienos popieriaus rūšies pagrindinius privalumus, trūkumus ir trumpą darbo eigą.

Norime priminti, kad šis tekstas ir nuotraukos yra UAB „Senas Naujas“ nuosavybė ir bet koks visas ar dalinis teksto, nuotraukų naudojimas be UAB „Senas Naujas“ sutikimo yra draudžiamas. Jeigu šią informaciją norite naudoti, prašome susisiekti su mumis el. paštu info@senasnaujas.lt