Valiuta:

Prekių katalogas

Dekupažo pamoka: sendinta raktinė

Dekupažo pamoka: sendinta raktinė

Šįkart pristatome išsamią pamokėlę ir idėją, kaip daiktui suteikti senumo įspūdį be jokių specialių sendinimo priemonių. Dekoravome medinę raktinę. Žinoma, tokiu būdu dekoruoti galite ir kitus objektus.
Klijavome paveiksliuką iš popierinės servetėlės. Pasirinkome pavasarinę puokštę, bet jūs galite rinktis, kas jums arčiau širdies, kas dera prie interjero ir pan. O pasirinkti tikrai yra iš ko, nes šiuo metu turime daugiau nei 3 000 skirtingų popierinių servetėlių motyvų!
Taigi pradėkime pamokėlę!

Beje, raktinė labai praverčia, kai norime, kad visi raktai būtų savo vietoje, kad visada žinotume, kur jie yra ir kad raktai visada būtų po ranka, kai skubame iš namų.

Daugiau dekupažo pamokų rasite skyriuje PAMOKOS.

Kaip visada, visa dekoravimo eiga aprašoma paeiliui. Ši pamokėlė yra pateikta ir video formatu. Video galite rasti mūsų YouTube kanale arba žemiau po eigos aprašymu.  

 

REIKALINGOS PRIEMONĖS:
medinė raktinė
popierinė servetėlė, 1 vnt.
akriliniai matiniai dažai, dramblio kaulo sp.
akriliniai matiniai dažai, ruda sp.
dekupažo klijai
akrilinis lakas
struktūrinė pasta
trafaretas
švitrinis popierius (160-220 grūdėtumo)
teptukai, kempinėlės

EIGA
• Jeigu reikia, su švitriniu popieriumi pašalinkite medžio nelygumus, nuvalykite dulkes – paviršius turi būti švarus.
• Visą raktinę nudažykite dramblio kaulo spalvos dažais (1 pav.).
• Kai išdžius pirmasis sluoksnis, dažykite dar kartą ir leiskite gerai nudžiūti.
• Pasiruoškite trafaretą ir struktūrinę pastą. Jeigu reikia, trafaretą galite perkirpti, kad norimą ornamentų būtų paprasčiau naudoti. Taigi dėkite trafaretą norimoje vietoje (2 pav.).
• Prilaikykite trafaretą ir mentele tepkite struktūrinės pastos (3 pav.). Atsargiai nuimkite trafaretą ir leiskite pastai išdžiūti.
• Švitriniu popieriumi pašalinkite pastos nelygumus, nuvalykite dulkes (4 pav.).
• Iškilius ornamentus nudažykite tos pačios spalvos akriliniais dažais (5 pav.).
• Ko gero, įdomiausia dekupažo dalis – paveiksliukai. Taigi pasiruoškite juos. Kadangi šios raktinės durelių dydis beveik toks pats, kaip popierinės servetėlės kvadrato, tiesiog išsikirpkite vieną kvadratą iš keturių (6 pav.).
• Atskirkite baltus servetėlės sluoksnius, naudosime tik viršutinį su piešiniu (7 pav.).
• Uždėkite paveiksliuką ant šviesiai nudažyto ir sauso ploto. Dekupažo klijus tepkite tik ant paveiksliuko. Pradėkite dirbti nuo paveiksliuko centro, tepkite klijus po truputį į visas puses. Leiskite klijams išdžiūti (8 pav.). Labai svarbu naudoti tvirtą, bet švelnų teptuką. Nebraukite per servetėlę sausu teptuku, kad nesudraskytumėte jos. Bet taip pat netepkite ir labai didelio kiekio klijų, kad servetėlė nepermirktų.
• Iškilius ornamentus paryškinkite ir tuo pačiu tarsi pasendinkite. Tam naudokite rudus akrilinius dažus arba patiną, sendinimo pastą ir pan. Galite tepti kempinėle, skuduriuku ar tiesiog pirštu. Pakabinkite labai nedidelį kiekį dažų ir tepkite ant ornamentų briaunų (9 pav.).
• Taip pat pasendinkite ir visos raktinės briaunas, kampus. Dirbkite su mažomis kempinėlėmis ir labai mažu kiekiu dažų. Kempinėlė turi būti beveik sausa - padažykite ją į dažus ir nuvalykite dažų perteklių (10 pav.).
• Laku padenkite visą raktinę. Tepkite plonu sluoksniu. Kai išdžius pirmasis sluoksnis, lakuokite dar kartą ir leiskite gerai nudžiūti. Jeigu norite, galite lakuoti ir daugiau sluoksnių. Svarbu, kad kiekvienas jų gerai išdžiūtų (11 pav.).
• Raktinė paruošta naudoti. Ją galima pastatyti arba pritvirtinti prie sienos (tam reikės tvirtinimo detalių).

Norime priminti, kad šis tekstas ir nuotraukos yra UAB „Senas Naujas“ nuosavybė ir bet koks visas ar dalinis teksto, nuotraukų naudojimas be UAB „Senas Naujas“ sutikimo yra draudžiamas. Jeigu šią informaciją norite naudoti, prašome susisiekti su mumis el. paštu info@senasnaujas.lt