Prekių katalogas

Bučinys kitaip

2021-07-04

Ar žinote, kas ir kur yra garsiausias pasaulyje Bučinys?

Tai žinomiausias G. Klimto paveikslas, jau nuo 1908 metų kabantis Aukštutiniame Belvederyje, Austrijos sostinėje Vienoje.

G. Klimtas yra garsiausias XX a. pr. austrų dailininkas simbolistas. Jis labai rūpinosi savo fizine sveikata, priklausė irkluotojų klubui. Dailininkas leido vasaras prie Aterio ežero, kur sukūrė serijas peizažų.

Tačiau viena pagrindinių temų G. Klimto darbuose buvo ne peizažai, o moteriškos figūros. Jis turėjo daug meilužių pozuotojų, dailininko darbuose yra ryškūs erotikos motyvai. Geriausiai žinomas G. Klimto kūrinys – paveikslas „Bučinys“. Jame matome gėlių lauke besiglamonėjančius, besibučiuojančius įsimylėjėlius. 1908 metais kūrinys taip sužavėjo meno kritikus ir žinovus, kad Belvederio rūmų galerija jį įsigijo dar neužbaigtą. Paveikslas gyvai tikrai yra nuostabus, tik, žinoma, jo fotografuoti negalima. Todėl pasidarėme simbolinę nuotrauką su „Bučinio“ atviruku priešais Belvederio rūmus.

Lankantis Vienoje tikrai neįmanoma pamiršti, kad šis dailininkas yra austras – „Bučinį“ galima pamatyti kuo įvairiausiose Austrijos sostinės vietose. Bet G. Klimto paveikslų motyvai populiarūs ne tik Vienoje. Jais dekoruojami, puošiami juvelyrikos dirbiniai, rūbai, avalynė ar rankinės, įvairūs indai ir pan.

Mes irgi džiaugiamės, galėdami suteikti galimybę jums patiems pasigaminti dirbinių su „Bučiniu“. Popierinės servetėlės su šiuo motyvu populiarios nuo pat mūsų parduotuvės pradžios 2008 m. ir jos tinkamos, kai dekoruojamas nelabai didelis dirbinys, nes vieno servetėlės kvadrato dydis – apie 16,5x16,5 cm. Todėl džiugu, kad jau galime pasiūlyti ir ryžinio popieriaus su „Bučiniu“, nes šio lapo dydis – A4 (apie 21x29 cm).

Beje dekupažuoti dirbinius galite ir su kitų G. Klimto paveikslų motyvais – nuostabiąja „Adele“ ar „Gyvybės medžiu“.